وب‌سایت

وب‌سایتتان را با این ۵ نکته، مشهورتر کنید!

دنیای اینترنت به یک جنگل واقعی تبدیل‌شده است و پیدا کردن وب‌سایت‌هایی نو و خوب امروزه کار ساده‌ای نمی‌باشد. چنانچه خودتان صاحب وب‌سایتی می‌باشید، شما در حال معامله با انتهای دیگر این مشکل می‌باشید. چطور دیگران از وجود وب‌سایت شما آگاه می‌شوند و آیا روشی وجود دارد تا بتوانید شهرت اینترنتی وب‌سایتتان را بالاتر برید؟

 

قطعاً بله، در اینجا پنج روشی آورده شده است که شما می‌توانید سایتتان را تقویت کنید تا شهرت اینترنتی وب‌سایتتان را افزایش دهید.

 

1- هاستینگ قوی

وب هاستینگ

وب هاستینگ

اولین نکته بیشتر از همه برای آنهایی اهمیت دارد که هنوز وب‌سایتی ندارند ولی مشتاق هستند تا وب‌سایتی داشته باشند. پس‌ازآنکه نام دامنه خود راانتخاب کردید، گام بعدی انتخاب نوع هاستینگتان می‌باشد. تعداد زیادی شرکت خوب وجود دارند که می‌توانند یکی از انتخاب‌های شما باشند ولی توصیه ما به شما هاستینگ‌های قدرتمند وب‌پارسه می‌باشد. این نوع از هاستینگ‌ها به شما اجازه می‌دهند تا ظرف مدت کوتاهی وب‌سایتی حرفه‌ای ایجاد کنید. چرا این موضوع در مشهور ساختن وب‌سایتتان مهم می‌باشد؟ جواب آناست که بدون هاستینگی قوی، قادر نخواهید بود تا بازدیدکننده زیادی را به وب‌سایتتان بیاورید که به آن معناست اصلاً شانسی نخواهید داشت تا محبوب شوید.

 

البته گفتن اینکه یافتن هاستینگی خوب مهم است اغلب راحت‌تر از عمل کردن به آن است. صنعت هاستینگ در سال‌های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است و این به‌نوبه خود منجر به به وجود آمدن شرکت‌های زیادی شده است که خدمات‌هاست مختلفی را ارائه می‌دهند. ولی نباید در بعضی مواقع فریب روش‌های بازاریابی را خورد که آنها را بهترین در صنعت معرفی می‌کنند. توصیه ما به شما این است که با شرکتی همکاری نمایید که تجربه و شهرت خوبی در این بازار دارد.

 

وقتی صحبت از هاست به میان است، شما باید ویژگی‌های مختلف پلن‌ها را با یکدیگر مقایسه نمایید. اطمینان حاصل کنید که حداقل 99.9 درصد زمان پایداری سرورتضمین‌شده است و پشتیبانی از مشتریان نیز به‌راحتی صورت می‌گیرد. شما هرگز نمی‌دانید چه موقع به آنها نیاز خواهید داشت.بسیار خوب است که دقیقاً بدانید چه میزان فضا و پهنای باند در اختیار دارید. برخی از ارائه‌دهندگان هاست، به مشتریان خود اجازه آپلود فایل‌های موسیقی وتصویری را نمی‌دهند، حتی اگر شما مجاز به استفاده از آنها باشید. بسیار مهم است تا پیش از خرید پلن، از پشتیبان مشتری بخواهید تا چنین مسائلی را روشن کند. چیزهای دیگری که ممکن است برای پرسش در نظر بگیرید شامل این است که آیا اطلاعات ثبت‌نام دامنه محافظت خواهند شد یا نه و نیز چند آدرس ایمیل در توافقنامه مجاز به ساخت می‌باشد.

 

2- بهینه‌سازی وب‌سایت

بهینه‌سازی سایت

بهینه‌سازی سایت

برای آنکه واقعاً در اینترنت موفق باشید، وب‌سایت شما می‌بایست رتبه بالا در موتورهای جستجوگر داشته باشد. برای موفقیت در این امر، شما باید تا می‌توانید در مورد بهینه‌سازی برای موتورهای جستجوگر (سئو)، مطلب یاد بگیرید. موضوع سئو، مبحث گسترده‌ای می‌باشد و می‌تواند در نگاه اول بسیار ترسناک باشد. ولی به‌محض آنکه با آن آشنایی‌ات پیدا کردید، قادر خواهید بود تا فوراً از مزیت آن را بهره‌مند شوید و احتمالاً به این فکر خواهید کرد که چرا زودتر این کار را شروع نکرده بودید. برای شروع اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی مناسبی استفاده می‌کنید و همچنین اطمینان حاصل کنید که مطالب را هم برای خوانندگان خود می‌نویسید و هم برای موتورهای جستجوگر. نوشتن مطالب برای موتورهای جستجوگر مهم است چراکه شما می‌خواهید به رتبه بالایی دست پیدا کنید و همچنین نوشتن مطالب برای خوانندگان نیز ضروری است چراکه شما می‌خواهید آنها را جذب کنید تا بار دیگر نیز به وب‌سایتتان سر بزنند.

 

وقتی خیالتان از بابت کلمات کلیدی و مطالب روی سایتتان راحت شد، وقتآن است تا شروع به ساختن لینک نمایید. موتورهای جستجوگر ارزش یک سایت و صفحات آن را با نگاه کردن بر تعداد لینک‌های ورودی به آن صفحه و سایت مشخص می‌کنند. تبادل لینک یکی از مرسوم‌ترین و موفق‌ترین روش‌های کسب رتبه خوب درموتورهای جستجوگر می‌باشد. انجام این کار نیز راحت می‌باشد. تنها کافی است به وب‌سایتی که به آن علاقه دارید سر بزنید و از صاحب سایت سؤال کنید که آیا تمایلی به تبادل لینک دارد. انجام این کار بیشتر از این نمی‌تواند پیچیدگی داشته باشد.

 

داشتن یک موضوع جالب و تک روی صفحه وب‌سایتتان، روش خوبی برای جذب شریک در تبادل لینک می‌باشد. برای مثال چنانچه سایتی در مورد نام دامنه‌ها دارید، گذاردن ابزار بررسی وجود نام دامنه، کار مفیدی می‌باشد. این کار به‌احتمال زیاد منجر به دریافت لینک‌های متعددی از سایت‌هایی غیر از حیطه کاری شما خواهد شد و بازدیدکنندگان دوباره برای بررسی وجود نام یک دامنه، به سایت شما بازخواهند گشت. سعی کنید تا فوق‌العاده خلاق باشید تا خودتان را از رقبایتان متمایز نمایید.

 

3- از مزیت‌های سایت‌هی اجتماعی بهره‌مند شوید

شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی

اگرچه سئو باید بخش بزرگی از بهینه‌سازی سایت شما باشد، ولی تمام آن نمی‌باشد. سایت‌های اجتماعی، احتمالاً به همان میزان مهم می‌باشند، چراکه آنها یکی از قوی‌ترین ابزارهای بازاریابی در دنیای کنونی می‌باشند. نقشه بهینه‌سازی شما در سایت‌های اجتماعی باید شامل چند چیز مختلف باشد. اول از همه، اطمینان حاصل کنید که مطالب سایت یا وبلاگ شما، مرتبط با آن سایت می‌باشند و نیز خیلی قدیمی نمی‌باشند. به سایت‌های مشابه سر بزنید و در گفتگوها شرکت کنید و کامنت، پست یا مقاله‌ای را ارائه دهید و از اینکه بیان کنید در فکرتان چه می‌گذرد نهراسید. خودتان را در Facebook و MySpace نمایان کنید. سه سایت دیگری که می‌توانند برای بهینه‌سازی مناسب باشند عبارت‌اند از Twitter، Flicker و YouTube. از دوتای آخری، در همه‌جا نمی‌توان استفاده کرد. اطمینان حاصل کنید که از آنها تنها زمانی استفاده می‌کنید که وقت آن فرارسیده است. در غیر این صورت، بیشتر از آنکه سود ببرید، به خودتان ضرر خواهید زد.

 

البته فراموش نکنید که هنگام استفاده از این سایت‌های اجتماعی، لینکی به‌ وب‌سایتتان در این سایت‌ها قرار دهید. حتی باوجودآنکه لینکتان “nofollow” می‌باشد(مثلاً نظیر facebook)، ولی همچنان بازدیدکننده مؤثری از آن خواهید گرفت و نکته آخر اینکه، از سایت‌هایی استفاده کنید که به‌راحتی بتوانید مطالبتان را ویرایش یا حذف نمایید.

 

4- مشارکت بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان سایت

بازدیدکنندگان سایت

نکته‌ای که باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان سایتتان افزایش یابد این است که بگذارید آنها سهیم باشند. از سلایق شخصی خود بنویسید و نترسید که سوالی رامطرح کنید. اگر این کار را مناسب نمی‌بینید، روش دیگری را پیدا کنید تا مشارکت بازدیدکنندگان را بالاتر برید. این کار به‌احتمال زیاد منجر به زبان آمدن مردم خواهد شد و در مورد وب‌سایتتان صحبت خواهند کرد. مردم مایل‌اند تا در رقابت شرکت کنند. مهم نیست جایزه آنچه می‌باشد، خصلت آدم‌ها به این نحو است.

 

روش‌های آسان دیگر برای مشارکت بازدیدکنندگان، برپایی یک تالار گفتگو روی وب‌سایتتان می‌باشد و یا آنکه افزودن امکان نظر دهی یا ارسال مقاله می‌باشد. هرکسی می‌خواهد نظر شخصی خود را در مورد موضوع مطرح‌شده بیان کند و با دادن این امکان به آنها، شما شانس بازگشت بازدیدکننده را برای خواندن نظرات داده‌شده در خصوص پست یا کامنت ارسالی، بال‌تر خواهید برد. حتی در مواقعی که بحث داغ می‌شود، شما این شانس را خواهید داشت تا بازدیدکنندگانی از وب‌سایت‌هایی دیگرداشته باشید.

 

5- تأکید بر کارآمدی در طراحی وب‌سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

سرمایه‌گذاری در طراحی یک سایت خوب، مهم‌تر از آن چیزی است که برخی از مردم در مورد آن فکر می‌کنند. با طرحی زیبا برای وب‌سایتتان، شما اعتماد بیشتری را در بین بازدیدکنندگان به‌دست خواهید آورد. موضوع مهمی که نباید فراموش شود آن است که بیش‌ازحد نیز به طراحی اهمیت ندهید. اگر کسی نتواند به‌راحتی بفهمد چطور از سایتتان استفاده کند، دیگر مهم نیست شما چقدر زمان صرف طراحی وب‌سایتتان کرده‌اید. اجازه دهید کاربرانی که آشنایی کمتری نیز با اینترنت دارند بتوانند در سایتتان شروع به گشت‌وگذار نمایند. چنانچه این کار برای آنها راحت باشد، برای سایر بازدیدکنندگان نیز راحت خواهد بود.

 

بسیار دشوار است تا دقیقاً بگوییم طراحی زیبا و کارا شامل چه چیزهایی می‌شود. چیزی که برای یک نفر زیباست، برای فرد دیگر وحشتناک است ولی به‌هرحال استانداردهایی نیز در طراحی وب‌سایت وجود دارد و چنانچه شما از آنها پیروی نمایید، به شما تضمین داده خواهد شد که اکثر کاربران سایت شما راضی خواهند بود. ازجمله طرح‌های استاندارد می‌توان به طرح چند ستونی، تصویر بزرگ و فضاهای خالی زیاد اشاره کرد.

 

چنانچه مایلید تا در حاشیه امنی قرار داشته باشید در این صورت بهتر است تا طرحی را برای وب‌سایتتان طراحی کنید که ویژگی‌های اصلی سایتتان، به‌راحتی در تمام صفحات قابل‌دسترس باشد. سعی کنید تا از استانداردهایی در کد نویسی استفاده نمایید و از انیمیشن‌های فلش پرهیز نمایید. برخی اوقات کاربران تنظیمات مرورگر خود را به‌شکلی تنظیم کرده‌اند که امکان مشاهده فلش وجود ندارد که به این معناست شما بازدیدکننده باارزشی را از دست خواهید داد. سعی کنید تا خودتان را جای بازدیدکننده قرار دهید و مثل او فکر کنید. در این صورت سایتتان روزبه‌روز مشهورتر و محترم‌تر خواهد شد.

2 پاسخ

دیدگاه ها غیر فعال است.

وب‌پارسه

  • ۰۲۱-۶۵۳۶۱۸۵۴
  • ۰۹۳۹-۴۸۴۸۹۵۹
  • webparsehinfo@gmail.com

وب‌پارسه در شبکه‌های اجتماعی

مشاوره رایگان

 ۰۹۳۹-۴۸۴۸۹۵۹

 

 کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت طراحی و برنامه‌نویسی وب‌پارسه می‌باشد. | Copyright © 2011-19